Wycieczka na cmentarz 27.10.2021r.

W dniu 27 października 2021 roku dzieci z grupy „Gumisie” wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał naszej wycieczce. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze na opuszczonych grobach. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Opracowała:

mgr Joanna Szot