Jesienne spacery przedszkolaków

Tegoroczne, słoneczne jesienne dni zachęcały do spacerów i obserwacji zmieniającego się otoczenia. Dzieci z naszego przedszkola podziwiały piękno otaczającej nas przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Przedszkolaki rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach, słuchały odgłosów przyrody, rozmawiały o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Podczas spacerów zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdabialiśmy nasze kąciki przyrody.

Piękna pogoda zachęcała również dzieci do różnorodnych zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z grupy 0A i 0B wykorzystały zebrane jesienne skarby i zaprojektowały piękną suknię dla Pani Jesieni. Dzieci były wyjątkowo zaangażowane i bardzo się ucieszyły z efektów swojej pracy. Dzieło naszych małych, wspaniałych „projektantów” można obejrzeć w fotorelacji.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych