PRZYGODA Z WARZYWAMI

Jesień do doskonały czas na warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dzielne przedszkolaki bardzo lubią nowe wyzwania, dlatego z dużym zainteresowaniem poznawały różne warzywa, które wykorzystujemy w naszej kuchni.

Było wiele zabaw, w czasie których dzieci nie tylko mogły się poruszać, ale także zapoznać z wieloma warzywami. Każdy mógł je obejrzeć z bliska, dotknąć oraz powąchać. Po obejrzeniu teatrzyku kukiełkowego pt. „Samo zdrowie” w wykonaniu nauczycielek, przedszkolaki dowiedziały się, że warzywa mają bardzo dużo witamin i są zdrowe, więc należy je jeść jak najczęściej. I choć nie wszystkie nadają się do jedzenia na surowo, to wszystkie przed zjedzeniem należy dokładnie umyć.

Pod koniec października, gdy słoneczna pogoda zachęcała do spaceru, najmłodsze przedszkolaki odwiedziły sklep z warzywami i owocami.  Po dotarciu na miejsce pani pokazała małym obserwatorom dużo różnych warzyw i owoców. Przedszkolaki chętnie rozpoznawały je po wyglądzie i odgadywały ich nazwy. Na koniec wizyty dzieci pięknie podziękowały paniom ekspedientkom oraz obiecały, że owoce i warzywa będą z mamami kupowały i zjadały.

Beata Chajec
Iwona Pacana-Czech