XI Powiatowy Pieszy Rajd Niepodległości – Liwocz 2021

W dniu 9 listopada br. grupa uczniów z klas ósmych naszej szkoły: Julia Brzeżowska, Oliwia Rakoczy, Marlena Trychta, Eryk Wróbel i Jakub Taraba, pod opieką p. Wiesława Marcisza, uczestniczyła w XI Powiatowym Rajdzie Niepodległości „103 Lata Niepodległej”  Liwocz 2021.

Rajd, który wpisał się w tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości, został zorganizowany przez Powiat Jasielski, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Jasielskiego, p. Adama Pawlusia.

Celem tego przedsięwzięcia było: upamiętnienie Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, integracja młodzieży, budzenie związku emocjonalnego z Małą Ojczyzną, popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz promocja Powiatu Jasielskiego.

Mimo niesprzyjającej pogody, ekstremalnego podejścia „czerwonym szlakiem na Pana Koperę”, po dotarciu na miejsce, odbył się apel poległych, uczestniczyliśmy w nabożeństwie patriotycznym oraz wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów szkól ponadpodstawowych z Powiatu Jasielskiego. Uczniowie dodatkowo spotkali się z absolwentami naszej szkoły, którzy reprezentowali szkoły ponadpodstawowe.

Na zakończenie, po posiłku / kiełbaska, ciasto, herbata / i tradycyjnym wejściu na wieżę widokową wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie:).

Wiesław Marcisz