Udział Pocztu Sztandarowego w uroczystych obchodach 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 11 listopada 2021r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach w składzie: chorąży - Eryk Wróbel, asysta  - Julia Brzeżowska i Maja Markiewicz wraz z opiekunami wziął udział w uroczystych obchodach 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Brzyskach. Mszę odprawił ks. Waldemar Krzeszowski, a tradycyjnie piękne i  pouczające kazanie powiedział ks. Dziekan Edward Pasionek.

Następnie przemaszerowano z kościoła pod pomnik upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja przy Urzędzie Gminy Brzyska, gdzie miały miejsce dalsze obchody. Wciągnięto flagę na maszt, odśpiewano hymn Polski oraz złożono kwiaty pod pomnikiem. Duże wrażenie na zebranych zrobiła inscenizacja patriotyczno-historyczna w wykonaniu dzieci przedszkolnych z Przedszkola w Brzyskach.

Obchody zakończył Wójt Gminy Brzyska, Pan Rafał Papciak, który w swoim przemówieniu przedstawił genezę obchodzonego Święta oraz nawiązał do bieżących wydarzeń, które potwierdzają " że Niepodległość nie jest Nam dana na zawsze...". W tym szczególnym dniu wszyscy byliśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami !

Wiesław Marcisz