Lekcja patriotyzmu w przedszkolu

Tuż przed 11 listopada w całym kraju panuje patriotyczny nastrój. Wszystkie nauczycielki z grup przedszkolnych wprowadziły najmłodsze pokolenie w tą tematykę. Ojczyzna i patriotyzm są to pojęcia nie do końca zrozumiałe przez najmłodsze dzieci, jednak  nie znaczy to, że nie możemy o tym rozmawiać, a nawet powinnyśmy. Każda grupa na zajęciach została zapoznana z symbolami narodowymi i krótką historią naszego państwa.

10 listopada 2021 roku w Przedszkolu w Brzyskach dzieci uroczyście świętowały Dzień Niepodległości. Grupa Maluchów i Gumisiów przygotowała wspólną akademię. Uroczystość  rozpoczęła p. Iwona witając pana dyrektora i panią dyrektor oraz wszystkich uczestników. Po czym wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie  Gumisie pięknie wyrecytowały wiersz pt. „Już przed laty” oraz przedstawiły symbole narodowe.  Po czym wykonały taniec do piosenki „Przybyli Ułani pod okienko”. Na zakończenie swojego występu zaprosili wszystkich na przegląd tańców polskich poprzez zatańczenie ich do piosenki „Wiewióreczka mała”. Gumisie zeszły ze sceny zapraszając Maluszki na swój występ. Najmłodsze dzieci dzielnie odpowiadały na pytania stawiane przez panią nauczycielkę, były to słowa wiersza Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś?”. Po czym dzielnie zatańczyły „Krakowiaka”, w wersji dla 3-latków. Podsumowaniem występów był „Maraton puzzli patriotycznych”. Wszystkie dzieci zostały podzielone na grupy, do których dołączyli pan dyrektor, pani dyrektor i nauczycielki. Każda grupa ułożyła puzzle bezbłędnie, więc w nagrodę każdy przedszkolak otrzymał  dyplom małego patrioty.

W tym dniu występów nie było końca, gdyż grupy 0A i 0B, również przygotowały przepiękną inscenizację do piosenki „Pisk Białego Orła” oraz wyrecytowały wiersz pt. „11 listopada”. Występ wzbudził wiele emocji, a nawet wzruszył na tyle, że nie w jednym oku zakręciła się łza. Sześciolatki zostały szczerze docenione za przygotowanie tak przejmującej inscenizacji, dlatego zastały zaproszone na uroczyste obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2021r., które odbyły się pod Urzędem Gminny w Brzyskach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom tych występów. Przedszkolaki z naszego przedszkola pokazały że są prawdziwymi patriotami.

Wychowawczynie grup przedszkolnych