Warsztaty zawodoznawcze

W dniu 16 listopada  2021r. uczniowie klas ósmych brali udział w wizycie zawodoznawczej w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Brzostku. Jest to nieduża szkoła prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, otoczona pięknym ogrodem urządzonym i pielęgnowanym przez uczniów i nauczycieli. Uczniowie zwiedzili budynki szkoły, zapoznali się z posiadanym sprzętem rolniczym i szeroką bazą dydaktyczną, uczestniczyli w ciekawych wykładach na temat funkcjonowania biblioteki i szkoły.

Celem wykładów było przede wszystkim zainteresowanie młodzieży kształceniem branżowym oraz wsparcie w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej. Podczas warsztatów uczniowie zdobyli wiedzę o  zawodach: kucharz, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu. Poznali ich specyfikę oraz niezbędne predyspozycje do ich wykonywania. Mieli okazję zaobserwować, jak w praktyce wygląda praca kucharza, technika architektury krajobrazu, spawacza, mechanika.

Agnieszka Paja

Anna Madejczyk