OSOBY STARSZE- czy warto o nich pamiętać ?

Większość z nas o osobach starszych pamięta dopiero wtedy, gdy zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Ale seniorzy mają swoje święto także jesienią. 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada Światowy Dzień Seniora.

Warto podkreślić, że nasi wychowankowie w sposób wyjątkowy obchodzili te dni w przedszkolu. Przeprowadzono pogadanki poświęcone zagadnieniu pomocy osobom starszym, odgrywano scenki dramowe, które prezentowały odpowiednie zachowanie się w stosunku do osób starszych, a także przygotowano słodkie niespodzianki dla babć i dziadków mieszkających wspólnie z wychowankami. Grupa 0A i 0B pomyślała również o osobach starszych przebywających w Domu Pomocy Społecznej „Nazaret” w Kołaczycach. Zaprosili młodszych kolegów do akcji charytatywnej „Herbatka i kawka dla Seniora na jesienne wieczory”. Wszystkie przedszkolaki oraz rodzice chętnie przyłączyli się do akcji.

Zgromadzone dary zostały przekazane pracownikom Domu Pomocy Społecznej przez reprezentantów poszczególnych grup przedszkolnych. Dziękujemy również pani Sabinie Węgrzyn za pomoc w przekazaniu paczek.

Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej przekazała nam kartkę z podziękowaniami od seniorów- kartka wyjątkowa bo wykonana własnoręcznie przez seniorów. Poinformowała nas także o bardzo dużym wzruszeniu podopiecznych „..że ktoś o nich pamięta”.

Wspólnie odpowiadamy na pytanie postawione w tytule notatki – „Czy warto pamiętać o osobach starszych”? TAK- o osobach starszych warto pamiętać – bo seniorzy są naszą siłą, siłą miłości, dobroci i dobrego przykładu.

Pamiętajmy ! Dobro powraca !

Magdalena Pięta

Justyna Kmiotek