Dzień Zdrowego Śniadania w Przedszkolu

Zdrowy początek dnia to gwarancja dobrego samopoczucia, więc warto go rozpocząć od pożywnego i najważniejszego posiłku – śniadania.

W tym roku pierwszy raz w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Zdrowego Śniadania”, którego celem było  promowanie zdrowego jedzenia oraz  dobrych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. W czasie zajęć zapoznano dzieci z zasadami zdrowego odżywiania się. Uświadomiono przedszkolakom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię i siłę do zabawy, lepiej koncentrują się podczas zajęć. Zwrócono również uwagę na aktywność fizyczną każdego dnia, tak ważną dla zdrowia każdego człowieka. Dla naszych przedszkolaków był to dzień wyjątkowy, mogli oni bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę. Śniadanie, które miało dać wszystkim energię do pracy, zabawy i nauki. Z produktów przyniesionych z domu dzieci zrobiły apetyczne i pożywne kanapki. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci nie bały się próbować nowych smaków. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Na twarzach  promieniał uśmiech i zachwyt. Nieważne, że był bałagan, że było głośno, ważne, że śniadanie dzieci robiły same i było to dla nich prawdziwą frajdą. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Przedszkolaki nabrały dużo energii i siły, aby sprostać codziennym obowiązkom.

Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.