Ogólnopolski projekt "Mała książka- wielki człowiek"

W bieżącym roku szkolnym Instytut Książki wznowił kolejną edycję kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. W związku z tym uczniowie klasy I  w listopadzie 2021r. zostali obdarowani specjalną Wyprawką czytelniczą.

W skład każdej Wyprawki wchodzi:

* "Pierwsze abecadło"- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;
* "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" broszura, która jest poradnikiem dla rodziców, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania;
* Kreatywny alfabet- plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.

Życzę moim uczniom, aby czytanie stało się dla nich prawdziwą przyjemnością, rozbudziło wyobraźnię dziecięcą, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Dorota Kita