Andrzejki w naszym przedszkolu

Dnia 25 oraz 30 listopada w Przedszkolu w Brzyskach zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ obchodzone były „Andrzejki”.

Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, Panie przebrane za wróżki-czarodziejki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb.

Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: poprzez czarodziejską kulę, losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, wędrówki butów, monety w studni, magiczne kubeczki i wiele, wiele innych wróżb, których aż trudno zliczyć. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Tego dnia wychowankowie mieli okazję przybliżyć się do tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych. Na zakończenie zabawy dla przedszkolaków przygotowany został słodki poczęstunek.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych