Spotkanie profilaktyczne nt. fizjoterapii

Każdy z nas na swój sposób stara się dbać o własne zdrowie i kondycję. Wiemy, jak się prawidłowo odżywiać, co nam szkodzi, a co pomaga. Dbamy o higienę i sprawność fizyczną, ale często zapominamy o swojej postawie, czyli wyprostowanej sylwetce. Stąd też 16 maja 2014 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie profilaktyczne z mgr fizjoterapii – panią Anną Trychtą, będącą pracownikiem Gabinetu Rehabilitacji w Bierówce, gdzie zdobyła wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi.

Spotkanie to miało na celu zapoznać dzieci (drogą porównania) z odpowiednią postawą ciała podczas siedzenia na dywanie, przy stoliku, w jaki sposób należy nosić plecak, jak pisać czy malować. Pani Ania w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, pokazując dzieciom różne przybory do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Oczywiście największym powodzeniem cieszył się stół do masażu, na którym każde dziecko mogło się położyć. Nie zabrakło również ćwiczeń z woreczkami gimnastycznymi, piłką oraz taśmą elastyczną. Na zakończenie spotkania pani Ania rozdała wszystkim dzieciom ulotkę dotyczącą odpowiedniej postawy ciała oraz kolorowankę. Wychowankowie świetlicy dziękując za spotkanie podarowali wcześniej przygotowane obrazki dla pani fizjoterapeutki.

Małgorzata Wałczyk