WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywaliśmy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 20.12.2021 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera.

Wigilia to szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.

Przedszkolaki w świątecznym dla nich dniu uważnie wysłuchały fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa. Po części oficjalnej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince.

Następnie wszyscy wspólnie zasiedli do świątecznie nakrytego stołu, by spróbować tradycyjnych pierniczków. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Tam na niebie gwiazdka świeci, choć jest daleko stąd, życzy Wam Wesołych Świąt!!!

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych