Dzień Matki i Ojca

W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki i Ojca. Polacy Dzień Matki po raz pierwszy świętowali w 1914 roku  w Krakowie. Od tego czasu corocznie, 26 maja, składamy mamom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami, aby w tym wyjątkowym dniu, jeszcze bardziej okazać rodzicom miłość i szacunek. Pierwszy raz Dzień Ojca obchodzili obywatele Stanów Zjednoczonych 19 czerwca 1910 roku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Brzyskach nie zapomnieli o rodzicach. Zaprosili swoich bliskich 22 maja 2014 roku na uroczystość z okazji ich święta. Przygotowywali się pod okiem swoich wychowawców, by ta wizyta była pełna radości i wzruszeń. Gdy nadeszła godzina 1600 na sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni rodzice. Cała społeczność szkolna przygotowała specjalny program artystyczny – uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach, recytowali, odgrywali scenki, składali piękne życzenia swoim rodzicom, którzy oglądali te występy z uśmiechem, ale i czasem z łezką wzruszenia. Każdy z gości otrzymał również prezent własnoręcznie przygotowany przez swoje dziecko.

Podczas uroczystości Pan Dyrektor mgr Wiesław Marcisz złożył życzenia wszystkim zgromadzonym rodzicom. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna, przebiegała w bardzo rodzinnej i miłej atmosferze.

Jolanta Piekarz