VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „Alfabet przyrody”

20 maja 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „Alfabet przyrody”. Recytatorzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI.Uczniowie  naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, zachwycili publiczność i jury ciekawą interpretacją trudnych, ale bardzo pięknych utworów polskich twórców pióra. Wiersze oraz fragmenty prozy o tematyce przyrodniczej i ekologicznej ukazały piękno ojczystej przyrody oraz współczesne problemy cywilizacyjne.

Komisja konkursowa doceniła następujących młodych artystów:

Nagroda – Katarzyna Piekarz kl. I b

Wyróżnienie - Sandra Wachowicz kl. III b

Wyróżnienie - Piotr Madejczyk kl. VI a

Swoje utwory pięknie prezentowały również: Emilia Gustek kl. I a, Gabriela Banach kl. V b, Izabela Bułat kl. VI b.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Gratulujemy!

Recytatorzy przygotowywali się do konkursu pod czujnym okiem p. Bogusławy Madej, p. Małgorzaty Przewoźnik, p. Krystyny Maculak, p. Elżbiety Fundakowskiej, p. Agnieszki Madejczyk, p. Jadwigi Żółtek.