Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Wybrzmiał ostatni dzwonek w naszej szkole…

23 czerwca, w przedostatni dzień roku szkolnego 2021/2022, uczniowie, nauczyciele i rodzice  przybyli na Mszę Świętą o godz. 8.00,  aby dziękować za trud całorocznej pracy i prosić Pana Boga o opiekę na czas wakacji. Ks. Waldemar Krzeszowski życzył wszystkim dobrego odpoczynku i żeby  czas wakacji był czasem umocnienia sił fizycznych i duchowych, a nade wszystko bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

24 czerwca 2022 r. uczniowie usłyszeli tę najmilszą dla ich uszu melodię… ostatni w tym roku dzwonek. Uroczystość odbyła się w dwóch turach: klasy V – VIII  - godz. 8:00, klasy I – IV – godz. 10:30. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, pan Wiesław Marcisz, pani dyrektor Agata Delikat, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy administracji  i obsługi szkoły podstawowej.

Uczniowie dzielnie walczyli do samego końca o jak najlepsze oceny. Wielu z nich odebrało świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.  Ci, którzy osiągnęli w tym roku szkolnym największe sukcesy przyjęli gratulacje, dyplomy, nagrody książkowe i statuetki.

Wyróżnieni Nagrodą Wójta Gminy Brzyska to uczniowie:

Aleksandra Czopor – klasa V a

Julia Klimczak – klasa V a

Dorota Łaska – klasa VI b

Anna Maguda – klasa VII

Natalia Surdel – klasa VII

Eryk Wróbel – klasa VIII a

Nagrodę – HENRYK 2022 dla najlepszego absolwenta oraz za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymał Eryk Wróbel – uczeń  klasy VIII a.

Nagrodami książkowymi nagrodzeni zostali również uczniowie ze stuprocentową frekwencją, reprezentujący szkołę w konkursach oraz za czytelnictwo. Swoje nagrody i podziękowania wręczyli nauczyciele – opiekunowie organizacji działających w szkole.

Były kwiaty, uśmiechy … i łzy. Czasami trudno się rozstać. Absolwenci  pożegnali szkolne mury zaczynając od zatańczenia Poloneza. Życzymy im aby dostali się do upragnionych szkół, a w życiu każdy z nich osiągnął sukces i zrealizował swoje najskrytsze marzenia. Klasa VII pożegnała swoich starszych kolegów wręczając im drobne upominki, a uczniowie klasy III b i II b przedstawili krótki program artystyczny, który spotkał się z dużym aplauzem publiczności.

Spotkanie uwieńczyło wręczenie świadectw przez wychowawców.

Agata Delikat

Bogusława Madej