Akademia Małych Zdobywców

Od września 2021 roku uczniowie klasy 3”b” realizowali sportowy program „ Akademia Małych Zdobywców”, którego operatorem był Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Główną ideą projektu było zachęcanie uczniów klas 1-3 do zdobywania nowych umiejętności ruchowych, podniesienie sprawności fizycznej i atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego, poprawa stanu zdrowia dzieci, a także wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. W roku szkolnym 2021/2022 pilotażowo programem została objęta tylko klasa III „b”. Projekt zakładał zdobywanie określonych sprawności i umiejętności ruchowych odnoszących się do różnych form rekreacyjno – sportowych.

W ciągu trwania projektu uczniowie zdobyli następujące sprawności: „lekkoatleta”, „piłkarz - siatkarz”, „gimnastyk”, „mistrz gry w dwa ognie”, „piłkarz- koszykarz” i częściowo sprawność „turysta – rowerzysta”. Po opanowaniu określonych sprawności  i umiejętności ruchowych zaliczali mini test sprawnościowy i otrzymywali wklejkę do legitymacji. Zdobyli w ten sposób 6 sprawności i na koniec roku każde dziecko otrzymało tytuł i specjalną wklejkę „Małego Zdobywcy”.

Zajęcia odbywały się po lekcjach w wymiarze jednej godziny tygodniowo i cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, które bardzo chętnie i licznie na nie uczęszczały. Szkoła dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Samorządu Gminnego otrzymała również dodatkowy sprzęt sportowy oraz wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć.

Bogusława Madej