Czytać każdy może !

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 pozyskano kwotę 15 000,00 zł, w tym wkład własny Gminy Brzyska 3 000,00 zł.

Zgodnie z projektem zakupiono do biblioteki szkolnej nowości wydawnicze / książki niebędące podręcznikami /, w szczególności książki historyczne, pozycje metodyczne dla nauczycieli  oraz lektury szkolne.

W celu poprawy estetyki i postrzegania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom zakupiono nowe regały biblioteczne. Część środków przeznaczono na promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży m.in. zorganizowane zostało spotkanie autorskie z panem Wiesławem Drabikiem. Celem spotkania była popularyzacja czytelnictwa oraz zapoznanie z twórczością autora.

Wiesław Marcisz