Światowy Dzień Jabłka

28 września 2022 roku  obchodziliśmy w naszej szkole Święto Jabłka. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. Należy wspomnieć, że regularne spożywanie jabłek, może zmniejszyć ryzyko powstawania wielu groźnych chorób. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorach jabłek .

Wszyscy zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami oraz gasili swoje pragnienie pijąc świeżo wyciskane soki jabłkowe. Oglądając prezentację multimedialną zapoznali się z wieloma ciekawostkami na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Opisywali jabłko, jego wygląd, zapach i smak. Były: wiersze, zagadki, quizy i hasła zachęcające do jedzenia jabłek. Wykonano gazetkę tematyczną o jabłkach oraz różne prace plastyczne, które udekorowały szkolne klasy i korytarze.

Iwona Kazecka