UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.

6 października 2022r. pierwszoklasiści odświętnie ubrani i bardzo przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Pokazali, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami, wiedzą jak zachowywać się w szkole, znają zasady ruchu drogowego, umieją śpiewać i tańczyć. Szczególnych wrażeń dostarczył zebranym przepięknie zatańczony przez pierwszaków polonez. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym i w biretach na głowach, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką dotykał ramion swoich podopiecznych. Pani dyrektor wręczyła każdemu dyplom oraz legitymację szkolną. Ksiądz Waldemar Krzeszowski pobłogosławił i poświęcił przyniesione przez dzieci tornistry z książkami i przyborami szkolnymi. Nie obyło się też bez upominków przygotowanych przez rodziców oraz pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Bogusława Madej

Agnieszka Brzeżowska