Spotkania w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie od kilku lat organizuje spotkania w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych. Jako nauczyciel biblioteki szkolnej chętnie uczestniczę w spotkaniach, które odbywają się kilka razy w roku w bibliotece pedagogicznej w Jaśle oraz innych bibliotekach szkolnych na terenie powiatu jasielskiego.

Spotkania mają charakter wykładów, prezentacji, warsztatów prowadzonych przez nauczycieli działających w Sieci oraz zaproszonych gości. Prowadzone są ciekawe rozmowy, konsultacje metodyczne, rozwiązywane są problemy nurtujące bibliotekarzy. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach nauczyciele doskonalą swoje kompetencje zawodowe, nabywają nowe umiejętności, pozyskują metodyczne i merytoryczne wsparcie ekspertów.

Bardzo ważną rolę odgrywa wymiana doświadczeń między uczestnikami, nawiązanie kontaktów i współpraca pomiędzy bibliotekarzami i szkołami. Uczestnictwo w spotkaniach znacznie poprawia jakość mojej pracy w bibliotece Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach.

Anna Madejczyk