„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” pod tym hasłem nasza szkoła obchodziła XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

7 października 2022 r. kolejny raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie z klas 4-8 przygotowali bardzo kolorowe i ciekawe plakaty z tabliczką mnożenia, które rozwiesili na korytarzach naszej szkoły oraz w salach lekcyjnych i na świetlicy. W tym roku szkolnym w czasie pierwszej lekcji na świetlicy (2 - osobowe) zespoły klasowe z klas 4-8 wzięły udział w szkolnym konkursie promującym znajomość tabliczkę mnożenia. Konkurs zawierał ciekawe łamigłówki matematyczne z zakresu tabliczki mnożenia, które należało wykonać w czasie 40 minut.

Najwyższe wyniki i lokaty w konkursie uzyskali reprezentanci klas:

Kl. VIII : Marlena Gustek, Emilia Świdrak – 48 p. – I miejsce,
Kl. VI b: Jakub Brzeżowski, Bartosz Madejczyk- 40 p.- II miejsce,
Kl. VI a : Aleksandra Czopor, Alicja Niezgoda - 39 p. – III miejsce,
Kl. IV b : Igor Gołąb, Dominik Wachowicz – 37 p.- IV miejsce,
Kl. VI a: Oliwia Marcisz, Milena Woch -35 p.- V miejsce,
Kl. IV a: Marceli Stasiowski, Miłosz Rec -33 p.
Kl. V b: Błażej Biernacki, Piotr Kulig -27 p.
Kl. V a: Wiktor Wojdyła, Błażej Wolak -21 p.
Kl. VII b: Norbert Bara, Krystian Gołębiowski- 12 p.

Na lekcjach matematyki uczniowie pracowali w grupach wykonując ciekawe łamigłówki i szyfrogramy tak, aby sprawnie posługiwać się tabliczką mnożenia. Dodatkowo specjalna komisja sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia nie tylko na korytarzach naszej szkoły, ale także w czasie innych lekcji. Chętni uczniowie, którzy bezbłędnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia uzyskiwali specjalny certyfikat eksperta tabliczki mnożenia. Wszyscy wykonawcy plakatów oraz uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni ocenami cząstkowymi z matematyki oraz dyplomami. Wierzymy, że ta akcja przyczyni się do promocji matematyki wśród wszystkich naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Koordynatorzy akcji:
Lucyna Nocek