Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dzień Nauczyciela każdego roku wypada tego samego dnia - 14 października. Data ta nie jest przypadkowa - jest to też Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.

Wierni tej tradycji, 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości, bo w uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Brzyska, Pan Rafał Papciak, powitał dyrektor szkoły, Pan  Wiesław Marcisz. W części oficjalnej spotkania dyrektor szkoły złożył wszystkim swoim pracownikom najserdeczniejsze życzenia i wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi, dziękując im za sumienne wykonywanie obowiązków oraz za owocną pracę dla uczniów i szkoły.

W uznaniu wysokich  osiągięć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w bieżącym roku szkolnym zostali wyróżnieni:

- Medalem Komisji Edukacji Narodowej - p. Jadwiga Żółtek, p. Iwona Pacan -Czech,

- Nagrodą Wójta - p. Jolanta Piekarz, p. Wiesław Marcisz,

- Nagrodą Dyrektora - p. Agata Delikat, p. Teresa Biernacka, p. Elżbieta Dziedzic, p. Krystyna Maculak, p. Danuta Biernacka, p. Bogusława Madej, p. Dorota Kita, p. Iwona Kazecka, p. Lucyna Nocek, p. Anna Sawa, p. Małgorzta Wałczyk, p. Anna Madejczyk, p. Tomasz Trznadel, a za wzorową pracę administracyjną lub gospodarczą p. Anna Jurkowska, p. Elżbieta Marcisz oraz p. Renata Maczuga. GRATULACJE.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowały: Pani Agata Delikat, Pani Barbara Doktór – Hałucha i Pani Urszula Szczyrba. W programie, który został podzielony na dwie części, swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas IV - VII. W pierwszej mogliśmy podziwiać zdolności recytatorskie i wokalne uczniów, którzy składali życzenia  wszystkim nauczycielom, dziękując im za trud włożony w edukację uczniów, za dobroć, opiekę i wychowanie. Każde podziękowanie było przeplatane pięknym utworem muzycznym. W drugiej części młodzi artyści zaprezentowali scenkę, w której w humorystyczny sposób przedstawili  blaski i cienie pracy nauczyciela oraz ukazali różne strony życia i funkcjonowania ucznia w szkole.

Przedstawienie zakończył radosny taniec grupy tanecznej, w skład której weszły uczennice i  uczeń z klas IV - VII. Na koniec publiczność zgromadzona na uroczystości nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Urszula Szczyrba