„Veritatis Splendor” – Blask Prawdy

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. W tym roku XXII Dzień Papieski odbył się pod hasłem „Blask Prawdy”  - jest to tytuł dziesiątej encykliki św. papieża Jana Pawła II, o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła.

Aspekt charytatywny tego dnia, to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” są nazywani mianem „Żywego Pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

W to dzieło pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży włączyła się także młodzież z naszej szkoły zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas i Szkolnym Klubie Wolontariatu.

Po każdej Mszy Świętej przeprowadzona została zbiórka do puszek na ten cel. Młodzież zebrała kwotę: 3063 zł, 6 gr i 2 euro. Pieniądze zostały wysłane na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w tą akcję, a byli nimi: Anna Maguda, Natalia Surdel, Zuzanna Gołąb, Maja Markiewicz, Emilia Kolbusz, Emilia Bartyzel, Maja Posełkiewicz, Wiktoria Trychta.

P. Alicja Bochnia – Tomasik

Ks. Waldemar Krzeszowski