Wycieczka do Krosna

27 października bieżącego roku odbyła się wycieczka do kina „Helios”oraz na rynek i lotnisko w Krośnie. W wyjeździe brali udział uczniowie kl. I - III oraz część klas czwartych.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było kino. Po zakupieniu popcornu, coli i innych smakołyków rozpoczął się film pt. „Guliwer”, opowiadający o podróżniku i poszukiwaczu przygód Guliwerze, który przeżywa ciekawe przygody w krainie Liliputów. Wszyscy z zachwytem śledzili poczynania głównego bohatera i jego przyjaciół.

Po zakończonej projekcji jedna grupa udała się na lotnisko, natomiast grupa starsza postanowiła w tym czasie zwiedzić Rynek w Krośnie, wokół którego wznoszą się zabytkowe kamieniczki pochodzące z różnych okresów. Atrakcją rynku jest zabytkowa studnia z niezwykłą makietą Krosna. Makieta jest przestrzennym modelem wzgórza starówki Krosna z przełomu XVI i XVII wieku.

Rok 2022 jest rokiem Ignacego Łukasiewicza - farmaceuty, przedsiębiorcy, wynalazcy lampy naftowej i założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. Mając to na uwadze uczniowie udali się pod jego pomnik znajdujący się na Placu Konstytucji 3 Maja przy ul. Staszica. Przybliżona została im również sylwetka tego wybitnego wynalazcy, honorowego obywatela miasta Krosna.

Niezwykłym przeżyciem było zwiedzanie krośnieńskiego lotniska. Wykwalifikowani instruktorzy w ciekawy sposób opowiedzieli o znajdujących się tam samolotach i szybowcach oraz przedstawili historię lotniska. Jednak największą atrakcją była możliwość wejścia do szybowca i poczucia się jak prawdziwi piloci. Być może ktoś z naszych uczniów - kiedyś w przyszłości – wybierze taką drogę?...Wspólne pamiątkowe zdjęcie na krośnieńskim lotnisku zakończyło naszą lotniczą przygodę.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Wychowawcy klas I – III