Ogólnopolski projekt ,,Mała książka – wielki człowiek”

W bieżącym roku Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”. Każdy uczeń klasy pierwszej naszej szkoły otrzymał specjalną Wyprawkę Czytelniczą. Celem projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci i zaproszenie do odbycia niezwyklej przygody czytania samodzielnego i z Rodzicami.

W skład wyprawki wchodzą:

• książka ,,Pierwsze abecadło” zawierająca teksty najlepszych polskich autorów dziecięcych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki – Iwony Chmielewskiej,
  • broszura informacyjna dla rodziców ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci.

Życzymy pierwszoklasistom, aby poznane teksty dawały im wiele radości, rozwijały pasję i dziecięcą wyobraźnię.

Krystyna Maculak

Bogusława Madej