XII Powiatowy Pieszy Rajd Niepodległości - Liwocz 2022

W dniu 9 listopada 2022r. grupa uczniów naszej Szkoły, pod opieką pana Wiesława Marcisza – na zaproszenie organizatorów: Powiatu Jasielskiego, Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach uczestniczyła w XII Powiatowym Pieszym Rajdzie Niepodległości – Liwocz 2022.

Rajd odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego, pana Adama Pawlusia.

Celem rajdu było upamiętnienie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, integracja dzieci i młodzieży, budzenie związku emocjonalnego z Małą Ojczyzną, popularyzacja turystyki i aktywnego wypoczynku oraz promocja Powiatu Jasielskiego.

Trasa rajdu wiodła malowniczym szlakiem na górę Liwocz i momentami wymagała dużego wysiłku. Uczniowie chętnie jednak przyjęli wyzwanie, po przybyciu na miejsce odbyła się w Sanktuarium Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju Msza św. za Ojczyznę. Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Złotek - katecheta z LO Kołaczyce, a kazanie wygłosił ks. Gerard Stanula. Następnie miały miejsce gorący posiłek, Koncert Pieśni Patriotycznych – Liwocz 2022 i Apel Poległych.

Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszyła piękna jesienna pogoda, miła i  patriotyczna atmosfera. Pan Starosta podziękował na zakończenie wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, m.in. uczniom i opiekunowi  ze Szkoły w Brzyskach.

Dodatkowo w ramach podsumowania działań pn. NAUCZYCIELE W SŁUŻBIE NIEPODLEGŁEJ w latach 2018-2022, dyrektor Wiesław Marcisz w dniu 8 listopada br. uczestniczył w konferencji naukowej w Rzeszowie – ETOS NAUCZYCIELA. Konferencja została zorganizowana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Uniwersytet Rzeszowski.

Wiesław Marcisz