Udział Pocztu Sztandarowego w gminnych obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 11 listopada 2022r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach w składzie: chorąży - Kacper Maguda, asysta  - Emilia Kolbusz i Maja Markiewicz wraz z opiekunami - p. Dorotą Kitą, p. Agatą Delikat i p. Wiesławem Marciszem, uczestniczył w uroczystych obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Brzyskach. Następnie, poczty sztandarowe oraz wszyscy zebrani przemaszerowali pod pomnik upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja przy Urzędzie Gminy Brzyska, gdzie miały miejsce dalsze obchody: wciągnięto flagę narodową na maszt, odśpiewano hymn Polski, a delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Na zkończenie Wójt Gminy Brzyska, Pan Rafał Papciak, wygłosił przemówienie, w którym przedstawił genezę obchodzonego Święta oraz nawiązał do bieżących wydarzeń, które potwierdzają " że Niepodległość nie jest Nam dana na zawsze...". W tym szczególnym dniu wszyscy byliśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami !

Wiesław Marcisz