Planetarium - pokazy astronomiczne

W dniu 29 maja 2014 roku gościło w naszej szkole, na zaproszenie p. Edyty Żyguły - Matysik, planetarium organizujące pokazy nieba w specjalnym rozkładanym namiocie, przyjmującym kształt kopuły imitującej nieboskłon.Uczniowie obejrzeli 2 projekcje "Od Księżyca do Neptuna" oraz "Powrót na Księżyc". W czasie pokazu dzieci poznały Układ Słoneczny i zasady jego funkcjonowania, budowę poszczególnych planet, Księżyca, zobaczyły gwiazdy, gwiazdozbiory oraz ich wyobrażenie na niebie. Rozgwieżdżone niebo oglądane pod kopułą planetarium pozostawiło niesamowite wrażenia. Była to niezapomniana przygoda, która ubarwiła i uatrakcyjniła ten dzień w naszej szkole.

Marta Rak