Wizyta Górnika w przedszkolu

Schodzą górnicy pod ziemię
w ciemność daleką od słonka
wychodzi im naprzeciw
święta Barbara Patronka.
Płomień chybocze się w lampkach
na czarnej ścianie drżą cienie
Szczęść Boże– słychać głos świętej
Serdeczne to pozdrowienie…

Jak wszystkim wiadomo, 4. grudnia obchodzimy Barbórkę, święto wszystkich górników. Z tej okazji nasze przedszkolaki mogły gościć w naszej placówce prawdziwego górnika. Nasz wspaniały gość opowiadał dzieciom jak wygląda Jego ciężka praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy galowy strój. Wymienił wszystkie kolory piór znajdujące się na górniczej czapce „Czako” oraz opowiedział przez kogo i na jakie okazje są one używane. Przedszkolaki zadawały Panu górnikowi wiele ciekawych pytań i z pewnością pogłębiły swoją wiedzę na temat kopalni.

Na zakończenie miłego spotkania w podziękowaniu górnikowi dzieci zaśpiewały piosenkę „Hej w kopalni…”, natomiast same otrzymały od Pana górnika kolorowanki oraz słodycze.

Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za odwiedziny. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w wykonywanej pracy. :)

Wychowawczynie przedszkola