Dzień Rogalika w przedszkolu

30 stycznia obchodzimy Dzień Rogalika, z tego względu w naszym przedszkolu w ten dzień królowały rogale. Grupa „Maluchy” wspólnie z grupą „Krasnale” miały zorganizowane warsztaty pieczenia rogali. Dzieci pod nadzorem pań z wielkim zaangażowaniem nakładały marmoladę oraz zwijały piękne rogale, które następnie zostały upieczone. W całym przedszkolu unosił się smakowity zapach.

Podczas warsztatów zostały dzieciom przypomniane zasady higieniczne, które obowiązują podczas pieczenia. W zerówce dzieci oglądały film edukacyjny - etapy pieczenia rogali. Następnie wspólnie usiedli do degustacji rogalików, które sobie samodzielnie oprószyły cukrem pudrem. Zaś grupa „Gumisie” dowiedziała się, w jaki sposób powstaje chleb i inne pieczywo. Następnie dzieci usiadły na dywanie i wspólnie segregowały wymieszane różne rodzaje pieczywa. Po czym przeliczały każdy zbiór i określały gdzie jest najwięcej, a gdzie najmniej. Każda grupa w inny, ale ciekawy sposób uczciła ten dzień.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych