Międzynarodowy dzień Pizzy 10.02.2023r.

Dnia 10 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach Międzynarodowego Dnia Pizzy wraz z Paniami wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Pizzerii „Sid” w Brzyskach. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z wyglądem i wyposażeniem pizzerii, a także etapami przygotowywania pizzy. Dzieci przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym oraz przy stole podczas posiłku. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób robi się ciasto na pizzę i poznały składniki używane do jej przygotowania. Ponadto miały okazję zobaczyć piec, w którym piecze się prawdziwą pizzę. Natomiast dzieci z grupy „Maluchy” wraz z Panią Beatką samodzielnie upiekły pyszną pizze. Wszystkie pizze wyglądały wspaniale!. Następnie przyszedł czas na wspólny poczęstunek. Pizza bardzo smakowała wszystkim dzieciom. Na koniec przedszkolaki wręczyły dyplom super kucharza Pani kucharce.

Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do przedszkola w doskonałych humorach. Po powrocie do przedszkola każdy z przedszkolaków mógł narysować swoją ulubioną pizzę.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych