Kodujemy – myszka robot

Zabawa w kodowanie - gdy dzieci uczą się programować rozwijają kluczowe umiejętności, które obejmują krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, sekwencjonowanie i podstawy programowania.

Jako wprowadzenie w świat kodowania świetnie sprawdza się zabawa z myszką robotem. Myszka  świeci, wydaje dźwięki, porusza się z 2 prędkościami, ma kolorowe przyciski, które pasują do kart kodowania, co ułatwia programowanie i sekwencjonowanie.

Zabawa polega na ułożeniu odpowiedniego kodu i zaprogramowaniu myszy tak, by doszła ona do sera. Dzieci same ustalają trasę, którą ma przejść mysz, następnie układają z kartoników kod (ruchy myszy), który potem wprowadzają do pamięci myszy. Jeśli mysz jest poprawnie zakodowana, dotyka noskiem sera i wydaje dźwięk.

Świetna zabawa, która pomaga zdobyć praktyczne doświadczenie w zakresie podstawowego kodowania i programowania.

Małgorzata Wałczyk