Udział w programie „Czyściochowa Akademia”

Najmłodsza grupa przedszkolna „Maluchy” pod przewodnictwem Beaty Chajec, Jolanty Piekarz i Magdaleny Kuk, w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym organizowanym przez sieć sklepów Rossmann.

Celem programu „Czyściochowa Akademia” jest kształtowanie dobrych nawyków higienicznych dzięki różnym materiałom i formom aktywności dostosowanym do wieku dzieci. W grudniu wzięliśmy udział w konkursie „Czyściochowa ozdoba choinkowa”, której celem było wykonanie wspólnie z dziećmi oryginalnej, pomysłowej, a jednocześnie przypominającej jednego z bohaterów tej akcji, ozdoby choinowej. Na wyniki czekaliśmy pełni nadziei i udało się. Wygraliśmy i otrzymaliśmy w nagrodę „BON 500zl”, który można wykorzystać w sklepie Rossmann na artykuły higieniczne. Korzystając z takiej sposobności zakupiłyśmy zapas chusteczek higienicznych, chusteczek nawilżanych oraz dla każdego dziecka z grupy „Maluchy” szczoteczkę do zębów, którą otrzymały w zestawie z książeczką edukacyjną. Program nadal trwa, więc nie zatrzymaliśmy się, a wręcz przeciwnie nabraliśmy rozpędu, biorąc udział w kolejnym konkursie.

Beata Chajec