Zajęcia otwarte w grupie 0B

Dnia 31 marca w grupie przedszkolnej 0b odbył się DZIEŃ OTWARTY. Jedną z form współpracy  przedszkola  z rodzicami są zajęcia otwarte, które kryją w sobie wiele wartości: pozwalają rodzicom obserwować dziecko i postrzegać je na tle grupy, pokazują, jak wiele dziecko potrafi zrobić i czego się już nauczyło, dają nauczycielowi możliwość ukazania charakteru pracy wychowawczo– dydaktycznej z dziećmi, są bardzo dobrym materiałem do dyskusji z rodzicem na temat sfer działalności dziecka, nad którymi należy popracować.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, rodzice  mieli okazję zapoznać się jak wyglądają zajęcia prowadzone w przedszkolu oraz obserwować swoje pociechy podczas udziału w zajęciach o tematyce „W wielkanocnym nastroju”. Celem zajęć było - przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej, doskonalenia sprawności manualnej oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami.

Był to dzień pełen zabaw i zajęć związanych z Wielkanocą, które dostarczyły dzieciom i rodzicom wiele pozytywnych emocji. Uczestniczyli w zabawach grupowych, zajęciach relaksacyjnych,  zabawach z muzyką, pracy plastycznej – w której użyliśmy pisanek oraz zajączków wykonanych z drewna.

Serdecznie dziękujemy Panu dyrektorowi Wiesławowi Marciszowi oraz wszystkim rodzicom za przybycie oraz spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Sabina Chajec

Joanna Szot