Zielony ogródek przedszkolaków

Pojawienie się pierwszych promieni słonecznych i nadejście wiosny, to czas zakładania przedszkolnych ogródków. Dzieci z grup: ,,Gumisie”, „Krasnale” oraz grupy zerówkowej „Ob " na ostatnich zajęciach zdobyły wiedzę na temat warunków sadzenia roślin i zakładania ogródka, aby roślina mogła się rozwijać. Przedszkolaki znają wiele gatunków wiosennych kwiatów i roślin, a niektóre z nich posadzone zostały w zgromadzonych doniczkach w naszych salach. Nie zabrakło również ziół i warzyw.

Celem założenia zielonego ogródka było: rozpoznawanie i nazywanie nasion i cebulek różnych roślin, rozbudzanie zainteresowania tajemnicami przyrody oraz znaczeniem roślin dla naszego zdrowia, kształtowanie umiejętności dbania o rośliny poprzez działania własne, wysiewanie nasion do doniczek, poznanie warunków wzrostu roślin, poznanie sposobu hodowli niektórych roślin: w ziemi, w wodzie, na wacie.

Nasz ogródek zagościł na parapecie, ponieważ wszyscy wiemy, że to miejsce ciepłe i słoneczne. Teraz pozostaje tylko pamiętać
o podlewaniu.

Ewelina Adamik