Wycieczka przedszkolaków na Ranczo Przyjaciół Przyrody

9 maja 2023 roku przedszkolaki z grup: Gumisie, Krasnale, 0A oraz 0B udały się na wycieczkę do Stróż na Ranczo Przyjaciół Przyrody. Dzieci aktywnie spędziły dzień oglądając m.in. pomieszczenia stajni (boksy, myjnię, ujeżdżalnię, paszarnię, siodlarnię). Dodatkowo dzieci poznały poszczególne konie i dowiedziały się jakiej są maści oraz jaką pełnią funkcję na Ranczu. Niektóre z nich to „doktorzy”, czyli konie które wykorzystuje się do hipoterapii. Kolejni „doktorzy” to psy Husky – Izi i Czekoladka, które uczestniczą z najmłodszymi w dogoterapii.

Dzieci miały możliwość przejażdżki na koniach, zobaczyły konie na wybiegu, a także kozy i kury. Prawdziwą radość sprawiło im malowanie twarzy. Plac zabaw cieszył się również dużą popularnością. Pogoda dopisała więc zabawom na świeżym powietrzu nie było końca. Na zmęczonych, ale szczęśliwych uczestników wyprawy czekały kiełbaski z grilla, koszyczki z „papierowej wikliny” oraz dyplomy „Przyjaciół Przyrody”, które potem mogli zabrać ze sobą do domu.

Mamy nadzieje, że wycieczka będzie niezapomnianą przygodą!

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych