Hotel dla owadów

Grupa „Maluchy” postanowiła zbudować domek dla owadów. Dzieci, chcą zachęcić owady do stałego zamieszkania w nim  w przedszkolnym ogrodzie. Umieściły go w zacisznym i słonecznym miejscu naszego przedszkolnego ogrodu. Obserwacja owadów sprawi, że dzieci będą w stanie zrozumieć wiele szczegółów z ich życia i przede wszystkim pozbyć się do nich uprzedzeń.

Wiosną owady składają w nich jajka, latem domki umożliwiają im nocleg i schronienie, a jesienią owady znajdą w nich miejsce do przezimowania. Do przygotowania domków dla owadów przedszkolaki wykorzystały kawałki drewna z wywierconymi otworami, trzcinę, szyszki oraz inne materiały przyrodnicze. W domkach tych przezimują pożyteczne owady - trzmiele, biedronki a może nawet motyle.

Beata Chajec

Jolanta Piekarz