Ślimaki w grupie Maluchy

W dniu12.06.2023r. w najmłodszej grupie przedszkolnej pojawili się nietypowi goście - sympatyczne ślimaki. Zna je prawie każdy, często spotykane na trawnikach, w przydomowych ogródkach, są częścią naszego życia. Znamy też rymowankę „ ślimak, ślimak wystaw rogi, dam ci sera na pierogi”. Zajęcia przyrodnicze zawsze wzbudzają u małych widzów sporo emocji i tak też było tym razem. W miłej atmosferze dowiedzieliśmy się, gdzie ślimak ma nosy, po co mu śluz, czy zawsze chowa się do muszli i czy pierogi z serem to na pewno jego ulubione danie. Przedszkolaki mogły nie tylko poznać zwyczaje tych sympatycznych zwierząt, dowiedzieć się o tym jak żyją, co jedzą, mogły również dotknąć ich domku- muszli oraz je nakarmić, dając im do jedzenia soczystą trawę i listki. Wizyta ślimaków była również okazją do zorganizowania zajęć plastycznych dla dzieci.

Kontakt z naturą, żywymi zwierzętami jest niezwykle cenny i pouczający dla dzieci, które dopiero poznają świat wokół siebie.

Jolanta Piekarz

Beata Chajec