Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023

„Pożegnamy przedszkole,

pokłonimy się szkole,

nową drogą pójdziemy odważnie.

Rozkołyszą się drzewa,

ptak radośnie zaśpiewa

i będziemy wyglądać poważniej”.

W dniu 22 czerwca 2023r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Brzyskach, odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie zerówek, które w tym roku kończą edukację przedszkolną.

Na początku, odbyła się część oficjalna uroczystości, podczas której, grupa Ob zaprezentowała Walca. Przedszkolaki w odświętnych strojach wystąpiły przed swoimi rodzicami recytując wiersze i śpiewając piosenki. Na zakończenie tej części, grupa OA zaprezentowała taniec z chusteczkami do piosenki Eda Sheerana pt: „Well, I found a girl, beautiful and sweet"”.

Po części oficjalnej, wyruszyliśmy w podróż do Afryki… Grupa Maluszki pod opieką p. Joli, p. Beatki i p. Madzi zatańczyły taniec w kręgu pt: Si mama ka. Następnie przedszkolaki z grupy Ob przedstawiły inscenizację wiersza J. Tuwima pt: Bambo. Przedszkolaki z grupy Krasnale, pod opieką p. Beatki i p. Eweliny, zatańczyły do piosenki Dżungla, dżungla. Grupa Gumisie, pod opieką p. Iwonki, i p. Marysi wprowadziła nas w arabskie klimaty przedstawiając swój orientalny taniec. Na zakończenie wszystkich występów, dziewczynki z grup: OA i OB, zaprezentowały taniec Neptuna.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan dyrektor Wiesław Marcisz, który podziękował wykonawcom za występy, pogratulował Rodzicom utalentowanych dzieci i wyraził wdzięczność za dobrą współpracę. Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak, życzył przedszkolakom udanych wakacji oraz zwrócił uwagę, aby dzieci postarały się spożytkować swój wolny czasu podczas wakacji w wartościowy dla nich sposób. Pani wicedyrektor Agata Delikat również pogratulowała dzieciom występów i życzyła wszystkim miłych wakacji.

Po części artystycznej, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, wręczenie dyplomów i upominków dla najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten dzień był pełen wzruszeń oraz życzymy miłych, bezpiecznych i udanych wakacji.

Sabina Chajec

Joanna Szot