Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

To były piękne dni...…

W dniu 23 czerwca 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, pan Wiesław Marcisz, pani dyrektor Agata Delikat, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość odbyła się w dwóch turach: klasy V – VIII  - godz. 8.00, klasy I – IV – godz. 10.30.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, nastąpiło przekazanie sztandaru i uroczysta zmiana pocztów sztandarowych. Pan dyrektor, Wiesław Marcisz powitał zebranych i dokonał podsumowania minionego roku szkolnego. Następnie, przekazał głos Wójtowi Gminy Brzyska, panu Rafałowi Papciakowi. Pan wójt, po krótkim wprowadzeniu i powitaniu zebranych, przekazał wybranym uczniom Nagrody Wójta Gminy Brzyska za wyniki w nauce. W tym roku szkolnym Nagrodę Wójta trzymało 12 uczniów.

Następnym punktem uroczystości był występ tegorocznych absolwentów, rozpoczęty polonezem. Ósmoklasiści w oryginalny sposób przedstawili naukę w szkole dzisiaj i w przyszłości. Absolwenci wierszem i piosenką wyrażali wdzięczność dyrekcji, swym nauczycielom, wychowawcom, rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi. Nie zabrakło również ciepłych słów i drobnych upominków, którymi uczniowie klas VII pożegnali swoich starszych kolegów. Było wesoło, ale też i niejednemu z zebranych łza zakręciła się w oku.

W dalszej części spotkania pan dyrektor i pani dyrektor rozdali uczniom dyplomy wzorowego ucznia oraz dyplomy za bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodami książkowymi nagrodzenie zostali ósmoklasiści oraz uczniowie klas V – VIII ze stuprocentową frekwencją, reprezentujący szkołę w konkursach wiedzy, plastycznych, sportowych, za czytelnictwo oraz wolontariat. Podczas uroczystości wręczone zostały także listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych uczniów klasy ósmej.

Nagrodę – HENRYK 2023 za wybitne osiągnięcia naukowe wyjątkowo w tym roku otrzymały dwie uczennice: Anna Maguda oraz Natalia Surdel. Nagrodę Dyrektora dla najlepszego absolwenta Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach otrzymała Anna Maguda.

Po uroczystości w klasach V – VIII rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z klasy II, III a  i III b. Po niej pan dyrektor Wiesław Marcisz wraz z panią dyrektor Agatą Delikat wręczyli uczniom klas I – IV dyplomy za wysokie wyniki w nauce i wzorową frekwencję na zajęciach lekcyjnych.Spotkanie uwieńczyło  wręczenie świadectw przez wychowawców.

Elżbieta Dziedzic

Agata Delikat