Warsztaty w Muzeum Regionalnym w Jaśle kl. III

Dnia 31 października 2023r. uczniowie klasy III wraz z opiekunami udali się do Muzeum Regionalnego w Jaśle na warsztaty tkackie oraz na zwiedzanie  wystaw muzealnych.

Po obejrzeniu zgromadzonych eksponatów, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, trzecioklasiści udali się do pracowni, w której na dzieci czekały przygotowane małe krosna tkackie. Każdy uczeń indywidualnie, po wysłuchanym instruktażu, próbował samodzielnie utkać nasz najbardziej rozpoznawalny symbol narodowy, tj. flagę. Zadanie to wymagało dużej koncentracji i skupienia oraz cierpliwości. Wszyscy wykonali zadanie, a w nagrodę dzieci otrzymały gipsowe orzełki, które wspólnie pomalujemy w klasie.

Następnie udaliśmy się na przystanek autobusowy. Każdy uczeń wsiadając do autokaru, indywidualnie kupował bilet u pana kierowcy podając miejsce docelowe. Wyjazd zintegrował zespół klasowy oraz dostarczył wielu wrażeń.

Dorota Kita

Katarzyna Szustkiewicz