Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2023r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach w składzie podstawowym: chorąży – Krystian Gołębiowski, asysta  - Oliwia Marcisz i Nadia Mikoś oraz rezerwowym: chorąży - Mateusz Patla, asysta -  Maja Potrzeba i Julia Bokota  wraz z opiekunami -  p. Agatą Delikat, p. Tomaszem Trznadlem i p. Wiesławem Marciszem, uczestniczył w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Brzyskach, której przewodniczył i kazanie wygłosił, ks. Piotr Soja.

Następnie poczty sztandarowe oraz wszyscy zebrani przemaszerowali pod pomnik upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja przy Urzędzie Gminy Brzyska, gdzie miały miejsce dalsze obchody: wciągnięto flagę narodową na maszt, odśpiewano Hymn Polski, a poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Na zakończenie Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak, wygłosił przemówienie, w którym m.in. nawiązał do zapisów kroniki parafialnej z roku 1918 i przytoczył, jak nasi  przodkowie cieszyli się i upamiętnili odzyskanie niepodległości przez Polskę 105 lat temu.

Wiesław Marcisz