XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17.11.2023 r. nasza szkoła, kolejny raz uczestniczyła w obchodach XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Chętni uczniowie przygotowali kolorowe plakaty z tabliczką mnożenia, które zostały rozwieszone na korytarzach naszej szkoły oraz w salach lekcyjnych. W tym dniu reprezentanci klas, 2- osobowe zespoły z klas 4-8 wzięły  udział w szkolnym konkursie promującym znajomość tabliczki mnożenia. Konkurs  zawierał 10  zadań, łamigłówek matematycznych, kolorowych szyfrogramów i zagadek,  które należało wykonać w czasie 45 minut.

Najwyższe wyniki i lokaty w konkursie pt. „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, uzyskali reprezentanci klas:

Kl. VIII  b : Dorota Łaska, Zofia Wojdyła – 26 p. – I miejsce,

Kl. VIII a : Oliwia Marcisz, Milena Woch - 25 p.- II miejsce,

Kl. VII a : Julia Bokota, Alicja Niezgoda - 25 p. – II miejsce,

Kl. VI b : Piotr Kulig, Jakub Surdel - 19 p.- III miejsce,

Kl. IV b: Kinga Barczentewicz, Zofia Matysik -18 p.- IV miejsce,

Kl. V a: Dawid Kawalec, Miłosz Rec -18 p. – IV miejsce,

Kl. V b: Igor Gołąb, Przemysław Kuk – 17 p.

Kl. VI a: Michał Nosal, Wiktor Wojdyła -17 p.

Kl. V II b: Jakub Brzeżowski, Bartosz Madejczyk- 12 p.

Kl. IV a: Michał Łukasik, Alan Rakoczy- 11 p.

Za uzyskane wysokie lokaty uczniowie zostaną nagrodzeni dyplomami i ocenami cząstkowymi z przedmiotu.

Na  wszystkich lekcjach matematyki uczniowie pracowali  w grupach wykonując ciekawe łamigłówki, szyfrogramy, zagadki i rebusy tak, aby utrwalić tabliczkę mnożenia. Dodatkowo, powołano dwa zespoły 4 - osobowe (tzw. asystentów) spośród uczniów klas szóstych, których zadaniem było sprawdzanie znajomości tabliczki mnożenia wśród pozostałych uczniów naszej szkoły poczynając od najmłodszych, a kończąc na ósmoklasistach.

Wszystkie zespoły klasowe chętnie uczestniczyły w zabawie pt. „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie, którzy zdali egzamin z tabliczki mnożenia uzyskiwali specjalny certyfikat lub tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Najwięcej frajdy, zabawa z tabliczką mnożenia sprawiła najmłodszym wychowankom naszej szkoły  i to oni uzyskali najwięcej certyfikatów znajomości tabliczki mnożenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zabawę z tabliczką mnożenia i z niecierpliwością czekamy na kolejną jej edycję.

Koordynatorzy:

Lucyna Nocek