„JESIENNY OBRAZEK” – konkurs plastyczny

Mimo, że za oknem aura zimowa to pamiętajmy o tym, że jeszcze mamy kalendarzową jesień. I właśnie dlatego na „godne” pożegnanie Pani Jesieni,  dnia 30.11.2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Jesienny obrazek", który był skierowany dla najmłodszych przedstawicieli naszego przedszkola.

Chętne dzieci z grupy Motylki i Gumisie miały za zadanie przynieść różne materiały do wykonania pracy plastycznej (liście, wycięte ilustracje charakterystycznych jesiennych zwierzątek np. wiewiórki, jeża, lisa, sarenek itp.), mogły również poćwiczyć w domu wykonanie takiej pracy, aby mieć „wizję” wykonania swojego obrazka jesiennego. Przedszkolaki wykonywały zadanie plastyczne w przedszkolu na zajęciach samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela. Dzieci w ten sposób utrwalały „barwy jesieni”, kształtowały poczucie estetyki, rozwijały inwencję twórczą i kreatywność, wzmacniały wiarę we własne możliwości oraz doskonaliły sprawność manualną.

Jury w składzie: p. wicedyrektor Agata Delikat, p. Justyna Stec oraz p. Agnieszka Gajda - Siwak miało bardzo trudny wybór. Spośród 27 prac wybrano 6 zwycięskich, a pozostałe zostały wyróżnione.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Emilia Samborska gr. „Motylki”,

Hanna Wolska gr. „Gumisie”

II miejsce: Aurelia Nowak gr. „Motylki”,

Aleksandra Pawłowska gr. „Motylki”

III miejsce: Zuzanna Sambora gr. „Motylki”,

Róża Siwak gr. „Gumisie”,

Zuzanna Skocz gr. „Gumisie”,

Emilia Węgrzyn gr. „Gumisie”,

Jagoda Wojdyła gr. „Gumisie”.

Wszystkim, którzy brali udział w konkursie bardzo dziękujemy i gratulujemy ciekawych pomysłów.

Magdalena Pięta

Ewelina Adamik