SZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS VI – VIII: Czy znasz utwory Henryka Sienkiewicza?

Dnia 12 grudnia 2023 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzyskach odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas VI – VIII pod  hasłem: Czy znasz utwory Henryka Sienkiewicza?

Konkurs został zorganizowany przez Zespół humanistyczny, a w konkursie mogli brać udział uczniowie klas VI – VIII. W zmaganiach wzięło udział 11 uczniów:  A. Czopor z klasy VII a, N. Dziedzic z klasy VII a, N. Kawalec z klasy VIII a, J. Klimczak z klasy VII a, D. Łaska z klasy VIII b, Sz. Madejczyk z klasy VII a, O. Marcisz z klasy VIII a, N. Mikoś z klasy VIII a, M. Pogorzelska z klasy VIII a, M. Tusińska z klasy VII a i M. Woch z klasy VIII a.Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością utworów wybitnego polskiego pisarza – Henryka Sienkiewicza, a wśród zaproponowanych przez zespół konkursowy propozycji książkowych były również lektury obowiązkowe, których znajomość obowiązuje uczniów w czasie egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Zgodnie z regulaminem konkursu, uczniowie rozwiązywali test, składający się  z pytań dotyczących znajomości treści siedmiu utworów. Ostatecznie członkowie komisji przyznali I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia. Są to: I miejsce – D. Łaska, II miejsce – N. Mikoś, III miejsce – N. Kawalec i wyróżnienia: O. Marcisz i M. Pogorzelska.

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz wysoką oceną cząstkową z języka polskiego. Dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy wygranej oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Zespół konkursowy:

Elżbieta Fundakowska