XXXI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką

15 grudnia 2023 r odbyła się 31. edycja ogólnopolskiej olimpiady zdrowia PCK z Biedronką. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży  szkolnej dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbanie o środowisko naturalne. Podczas etapu szkolnego zadaniem uczestników było rozwiązanie testu online, składającego się z 40 pytań testowych z jedną poprawną odpowiedzią, wieloma poprawnymi odpowiedziami, jak  i pytań typu „prawda”, „fałsz” w czasie 30 minut. Sprawdzana była wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności zasad higieny osobistej i otoczenia ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i higieny jamy ustnej; zasad zdrowego żywienia, znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka; profilaktyki uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków); zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) i cywilizacyjnym; prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiednich form wypoczynku; zasad przeciwdziałania marnowaniu żywności i surowców; podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w tegorocznej  szkolnej edycji „Olimpiady” i godnie reprezentowali naszą szkołę uzyskując wysokie wyniki   i lokaty:

1. Milena Woch kl. 8a – I miejsce,
  2. Nikola Dziedzic kl. 7a- II miejsce,
  3. Nadia Mikoś kl. 8a – III miejsce,
  4. Oliwia Marcisz kl.8a – IV miejsce,
  5. Maja Pogorzelska kl. 8a – V miejsce.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły chętnie będą uczestniczyć  w kolejnych edycjach „Olimpiady” Zdrowia PCK z Biedronką.

Opiekunowie SKPCK

Lucyna Nocek