Jasełka 2023

Grudniową tradycją naszej szkoły od wielu lat jest przedstawienie bożonarodzeniowe, do którego uczniowie  przez wiele tygodni przygotowują się pod bacznym okiem pani katechetki Danusi Biernackiej. Jasełka to wyjątkowe przedstawienie, które wymaga od wszystkich wcielenia się w swoje role i odegrania scenek tak, by były one odzwierciedleniem dawnych czasów, kiedy to Dzieciątko Jezus przyszło na świat. Tego roku mieliśmy przyjemność oglądać aktorów z kl. 0-VI, którzy stanęli na wysokości zadania i bardzo profesjonalnie odegrali swoje role. Pomimo tremy, która im towarzyszyła wszystko przebiegło zgodnie z zaplanowanym scenariuszem. Scenki przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu naszego szkolnego chóru, pod kierownictwem pani dyrektor Agaty Delikat. Również nasi muzycy zaprezentowali się grając na różnych instrumentach, co niewątpliwie wzbogaciło występ i dodało niepowtarzalnego klimatu. Wisienką na torcie było oczywiście wspólne kolędowanie, które dodatkowo wprowadziło wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Wiesław Marcisz, życząc wszystkim rodzinnych, spokojnych i zdrowych świąt.

Danuta Biernacka, Agata Delikat,

ks. Waldemar Krzeszowski, Małgorzata Wałczyk