BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA

W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej akcji „Biblioteka Przedszkolaka”.  Pierwsze spotkanie poprowadził Łukasz Dębski, który jest jednym z pomysłodawców tego projektu. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach literacko-plastycznych i ozdobiły literkowymi portretami swoje teczki, które przez kolejne miesiące zapełniały pracami inspirowanymi lekturą nowych książek. Na koniec zajęć przedszkolaki dostały mini – kuferek, wypełniony nowymi pozycjami książek dla dzieci, dzięki czemu nasza przedszkolna biblioteka się powiększyła.

Zadaniem naszym na kolejne tygodnie było organizowanie spotkań, na których chętne babcie pięknie czytały dzieciom bajki i wspólnie spędzały z nimi czas. Był to cudowny okres, gdyż łączyłyśmy pokolenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy babciom, które z takim zaangażowaniem i sercem spędziły te krótkie, ale jakże piękne chwile z dziećmi.

Beata Chajec i Jolanta Piekarz