Cyrk SZOK z Ukrainy

Bywa, że dzieci idą do cyrku, a tym razem, to cyrk przybył do dzieci. Dnia 10 stycznia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku „SZOK”. W sali gimnastycznej zapanowała magiczna aura, która zachęcała do obejrzenia ciekawych sztuczek i trików cyrkowych.

Wszystkie dzieci – począwszy od „Motylków” aż do ósmoklasistów – z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Nasi uczniowie mogli podziwiać popisy żonglerki, ekwilibrystyki i pokazu w wykonaniu pudli i gołębi. Salwy śmiechu wywoływały występy nadmuchanego słonia, Spider-Mana oraz misia, którzy angażowali dzieci do wspólnej zabawy przy muzyce. Uczniowie naszej szkoły, a także nauczyciele i pracownicy mogli spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudziło radość wszystkich uczestników.

Wspaniały występ cyrkowy dostarczył zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć, natomiast sama obecność na tym wydarzeniu wpłynęła pozytywnie na stan zdrowia psychicznego, bo jak wiadomo wszystkim „śmiech to zdrowie”. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali cyrkowcom za wspaniałe widowisko. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zakupić cyrkowe pamiątki.

Iwona Pacana-Czech